Протокол №2

засідання педагогічної ради

Райгородського ліцею

Райгородської сільської ради

Вінницької області

07 вересня 2021р. с.Райгород

Голова педради: Заєць О.М.

Секретар: Шевчук Ю.І.

Присутні: 22 чоловіка (список додається).

Відсутні:-

Порядок денний:

1. Про аналіз результатів ДПА у формі ЗНО здобувачів освіти за 2019-2020, 2020-2021 навчальні роки по кожному предмету.(Вільчинська І.І.)

2. Про аналіз стану викладання та рівень результатів з математики за останні 2 роки. Шляхи підвищення якості знань та удосконалення методів навчання учнів.(Вільчинська І.І.)

3. Про нагородження педагогічних працівників грамотами.(Заєць О.М.)

1. СЛУХАЛИ:

заступник директора з НВР Вільчинська І.І. провела аналіз результатів здачі ДПА у формі ЗНО за попередні роки по кожному предмету. (додаток 1)

ВИСТУПИЛИ:

Учитель української мови та літератури Заріцька Т.В. звернула увагу на об’єктивні причини, а саме: дистанційне навчання, що спровокувало падіння рівня результатів ДПА з окремих предметів. Порадила тісніше працювати з батьками, посилити контроль щодо присутності учнів на уроках під час дистанційного навчання.

Учитель математики Косенюк О.В. запропонувала посилити виховну та роз’яснювальну роботу серед учнів з метою кращої підготовки до ЗНО.

УХВАЛИЛИ:

1. Підготовку до ЗНО розпочати уже в 10 класі.

2. На батьківських зборах учнів 10, 11 класів провести роз’яснювальну роботу серед батьків про необхідність та важливість підготовки до ЗНО , а також про необхідність своєчасно визначитись з вибором професії та навчального закладу.

3. Посилити контроль за інформуванням учнів 11-х класів та їх батьків про умови та порядок проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

4. Розміщувати та оновлювати відповідні інформаційні повідомлення на сайті школи.

5. Систематично проводити внутрішній моніторинг, аналізувати його результати та відстежувати динаміку навчальних досягнень учнів.

6. Учителям-предметникам:

- Постійно застосовувати на різних етапах уроку тестовий контроль. З метою проведення самоконтролю, пропонувати учням виконувати завдання у тестовій формі вдома.

- Використовувати тестові завдання різної форми і ступеню складності з навчальних посібників та збірників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України, інформаційних матеріалів Українського центру оцінювання якості освіти.

- Навчати учнів алгоритму виконання тестових завдань різної форми, аналізувати результати тестування, виявляти типові помилки й визначати шляхи їх усунення.

- Виробляти в учнів навички самостійної роботи та самостійного оцінювання, самоперевірки, раціонального розподілу відведеного часу. Удосконалювати форми, методи, прийоми підготовки учнів до ЗНО.

- Використовувати, під час вивчення навчального матеріалу, порівняння, образи, метафори, малюнки; розвивати уяву та творче мислення старшокласників; доповнювати теоретичний матеріал прикладами та унаочненням.

- Упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології навчання, організовувати проходження учнями онлайн-тестування.

- Підвищувати об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів, відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень.

- Ознайомлювати учнів із вимогами програм підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

- Ефективно використовувати варіативну складову навчальних планів з метою підготовки учнів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

- Проводити групові та індивідуальні консультації з навчальних предметів, обраних учнями для складання ЗНО; удосконалювати форми, методи, прийоми підготовки учнів до тестування.

- Рекомендувати учням узяти участь у пробному ЗНО з метою покращення їх адаптації до процедури ЗНО. Під час освітнього процесу використовувати ділові ігри, які моделюють процес зовнішнього незалежного оцінювання.

- Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнів та батьків щодо порядку та особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання, наголошувати на його перевагах і перспективах.

- Спрямовувати виховну роботу на підвищення мотивації учнів до складання зовнішнього незалежного оцінювання.

- Наполегливо підвищувати свій фаховий рівень, активно працювати над самовдосконаленням та саморозвитком.

2.СЛУХАЛИ:

Заступник директора Вільчинська І.І. проаналізувала стан викладання та зробила аналіз результатів ДПА у формі ЗНО з математики за останні 2 роки. Вона повідомила, що за 2019-2020 н.р. та 2020-2021н.р. 8 учнів складали ЗНО із математики. У 2020 році 2 учні здавали ДПА з математики. Середній бал становить 6,5 (54,2 %). У 2021 році ДПА здавали 6 учнів. Середній бал – 5 (41,7 %).

ВИСТУПИЛИ:

Учителька математики Косенюк О.В. повідомила, що не все залежить від учителя. Важко навчати математики при дистанційному навчанні. Дітям важко опанувати предмет самостійно.

Учителька географії та біології Олійник В.Є. сказала, що знання з математики не є результатом праці одного вчителя. Діти набувають знання з 1 класу, тому потрібно докласти зусиль усім учителям, заохочувати учнів до навчання, урізноманітнювати форми та методи роботи на уроках, застосовувати тестування в навчальному процесі, щоб покращити результативність.

УХВАЛИЛИ:

1. Динамічно вивчати програмовий матеріал з математики.

2. Актуалізувати знання з вивченого матеріалу.

3. Ознайомити учнів з програмовими вимогами ЗНО з математики.

4. Продемонструвати випускникам усі форми тестових завдань.

5. Застосовувати тестування в навчальному процесі під час вивчення шкільного курсу.

6. Удосконалювати навички усного рахунку учнів.

7. На сайті ліцею висвітлити посилання для підготовки до ЗНО:

http://zno-ua.net - сайт з онлайн-тестами минулих років ЗНО..

http://zno.osvita.ua/ukrainian — пробні та реальні ЗНО, посортовані за роками.

http://ukrainetest.com.ua — онлайн-тести з різних предметів.

https://www.phoenicis.com.ua - сайт, де є інформація з різних предметів. На сайті є матеріали для підготовки, підручники та тести.

3.СЛУХАЛИ:

Директор ліцею Заєць О.М. внесла пропозицію за наслідками атестації, результативністю професійної діяльності нагородити грамотами відділу освіти учительку географії Олійник В.Є., учительку початкових класів Алексеєнко Г.Д., учительку фізичної культури Панасюк Н.В., заступника директора з НВР Вільчинську І.І.

ВИСТУПИЛИ:

Учитель біології та хімії Петльований М.Г. запропонував нагородити Грамотою Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації учительку історії та правознавства Заєць О.М.

УХВАЛИЛИ:

1.Порушити клопотання перед відділом освіти, культури, спорту та туризму Райгородської сільської ради про нагородження Грамотою відділу освіти учителів: Олійник В.Є, Алексеєнко Г.Д., Панасюк Н.В., Вільчинську І.І.

2. Порушити клопотання перед відділом освіти, культури, спорту та туризму Райгородської сільської ради про нагородження Грамотою Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації учительки історії та правознавства Заєць О.М.

Голова педради: Олена ЗАЄЦЬ

Секретар: Юлія ШЕВЧУК

Додаток 1

Порівняльний аналіз ДПА у формі ЗНО за 2019-2020 н.р. та 2020-2021 н.р.

Предмет

Кількість учнів, які складали ДПА у формі ЗНО

2019-2020 н.р.

Бал /% за

2019-2020 н.р.

Кількість учнів, які складали ДПА у формі ЗНО

2020-2021н.р.

Бал /% за

2020-2021н.р.

Українська мова та література

6

7,6 /63,8%

6

6,7 /55%

Історія України

4

8 /66,7%

4

8 /66,7%

Математика

2

6,5 /54,2%

6

5 /41,7 %

Фізика

1

7 /58,3%

1

4 /33,3

Біологія

1

7 /58,3%

2

8 /66,7%

Географія

4

6,75 /56,3%

3

8,3 /69,4%

Список членів педагогічної ради 07.09.2021

№ з/п

ПІБ учителя

Посада

Підпис учителя

1.

Заєць О.М.

Директор школи

2.

Вільчинська І.І.

Заступник директора з

навчально-виховної роботи

3.

Кудрявцева І.О.

Педагог-організатор

4.

Конотопенко А.Павл.

Учитель початкових класів

5.

Конотопенко А.Петр.

Учитель початкових класів

6.

Алексеєнко Г.Д.

Учитель початкових класів

7.

Конотопенко О.В.

Учитель початкових класів

8.

Лапчевська Ю.В.

Асистент учителя

9.

Ваколюк Т.П.

Учитель зарубіжної літератури та російської мови

10.

Заріцька Т.В.

Учитель української мови

11.

Дубина М.О.

Учитель фізичної культури

12.

Шевчук Ю.І.

Учитель англійської мови

13.

Бандрівчак О.С.

Учитель англійської мови

14.

Олійник В.Є.

Учитель географії

15.

Петльований М.Г.

Учитель біології та хімії

16.

Косенюк О.В.

Учитель математики

17.

Баланюк О.А.

Учитель основ здоров’я

18.

Скрипніченко Л.В.

Учитель трудового навчання

19.

Чабанюк С.С.

Бібліотекар

20.

Панасюк Н.В.

Учитель фізичної культури

21.

Білик Н.В.

Учитель історії

22.

Войтенко В.О.

Учитель фізики

Кiлькiсть переглядiв: 75

Коментарi